سحر تلقانی  طراح لباس ایرانی

 سحرتلقانی متولد سال ۱۳۵۳ می باشد. وی در یک خانواده سنتی و خیاط بزرگ شده و مادرش یکی از خیاط‌ های مطرح تهران بوده اند. رشته‌ اصلی‌ وی طراحی و دوخت است و در حوزه پوشاک ۲۰ سال سابقه کار دارد.

سال ۲۰۰۱ به علت شغل همسر به کشور امارات مهاجرت کرده است. نکته ای که توجه وی را جلب نمود پوشش خانم‌های محجبه اماراتی بود.او از سال ۱۳۹۰ تصمیم گرفت کارش را به طور جدی در ایران شروع کند.

سحر تلقانی طراح لباس ایرانی
سحر تلقانی طراح لباس ایرانی

وی در حال حاضر مدیر عامل موسسه مد و لباس کیمیای سحر است و در چند منطقه مختلف تهران از جمله خیابان گاندی، خیابان پیروزی، میدان سلماس و اتوبان همت غرب فعالیت دارد.  به جز تهران در شهرهای اهواز، مشهد و اصفهان هم در زمینه حجاب و چادر فعالیت دارد..

سحر تلقانی در  سال ۹۳  پروژه‌ای را در دبی روی لباس‌ های ادوار تاریخی ایران اجرا کرد و در کنار آن لباس‌های اقوام ایران را هم به نمایش گذاشت که به همت مؤسسه “کیمیای سحر” برگزار شد. عنوان این پروژه “سحر اعظم” نام داشت  که در آن روی لباس ۲۱ دوره تاریخی ایران کار شده بود که کامل‌ترین مجموعه از این حیث بود، در کنار آن لباس اقوام و همینطور نمایش آیینی سنت‌های ایرانی را هم به همراه داشت که مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت…

 مصاحبه هنر انلاین باسحر تلقانی
سحر تلقانی طراح لباس ایرانی

وی همچنین درجشنواره ملل آسیایی در ابوظبی هم فعالیت هایی داشته است. سحر تلقانی به عنوان یک طراح لباس ایرانی معتقد است که: «مدسازی باید توسط بخش‌های خصوصی اتفاق بیفتد تا مردم با دولت درگیر نشوند. باید جلساتی گذاشته شود که در این جلسات مدسازها توجیه شوند که استانداردهای لازم برای مدسازی چیست. بخشی از این استانداردها می‌تواند مد و مذهب باشد و بخش دیگرش هم می‌تواند مد ایرانی اسلامی باشد. …»

مرکز خبر گزاری،« هنر آنلاین» در این خصوص با سحرتلقانی مصاحبه ای داشته است که علاقه مندان می توانند جزئییات بیشتری را از این طریق کسب کنند.

 

 مصاحبه هنر انلاین با طراح لباس سحر تلقانی
سحر تلقانی طراح لباس