دیدار دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با زوج هنرمند عرصه مد و لباس

محبوبه الهی و دارا افشار قوچانی، از فعالان عرصه مد و لباس به ویژه در حوزه پژوهش هستند و سال‌هاست علاوه بر تدریس در محیط های دانشگاهی و آموزشی، آثار چشمگیری در این فضای هنری خلق کرده اند.

حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، در راستای دیدار از هنرمندان و اساتید عرصه مد و لباس، روز شنبه، ۲ دی ماه به دیدار این زوج هنرمند رفت و از مجموعه پژوهشی و هنری آن‌ها دیدن کرد.

محبوبه الهی، دارای مدرک دکترای فلسفه هنر و عضو هیئت علمی دانشکده شریعتی تهران در این دیدار ضمن اشاره به آنچه در مجموعه خود طی سال‌های متمادی جمع آوری کرده است، اظهار داشت: یکی از دلایل بی هویتی برخی جوانان در شرایط فعلی بی توجهی آنها به پیشینه هنری کشورمان است و از این رو بحث پژوهش در دنیای مد و لباس ایرانی مغفول مانده است.

بازدید از مجموعه هنری زوج هنرمند
بازدید از مجموعه هنری زوج هنرمند

او با نمایش بخشی از آثار پژوهشی محصول محور در محیط دانشگاهی بیان کرد: این محصولات نزد من امانت نگه داشته شده است و همگی دارای پیش زمینه پژوهشی و معنایی هستند.

محبوبه الهی و دارا افشار قوچانی، هر دو به معضل پارچه سازی در کشورمان اشاره کردند و نمونه هایی از آثار موفق دانشگاهی در این زمینه را به دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور معرفی کردند.

بازدید از مجموعه هنری زوج هنرمند

این دو هنرمند به یکی دیگر از مشکلات موجود در عرصه مد و لباس اشاره کردند و گفتند: متأسفانه برای چاپ و انتشار کتب مرتبط با این حوزه با مشکلات بسیاری مواجه هستیم و علی رغم کمبود منابع علمی و پژوهشی در این حوزه، باز هم برای انتشار مجموعه های موجود با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.

الهی همچنین کلکسیونی از آثار دانشگاهی در حوزه لباس کودک و نوجوان را به نمایش گذاشت.

قبادی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از وجود چنین مجموعه هنری شامل پارچه، لباس، آثار تجسمی و پژوهش های هنری و عملی دانشگاهی، بر لزوم مراقبت و حمایت از چنین گنجینه هایی تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد با ایجاد موزه مد و لباس، شرایط نگهداری و ثبت تاریخی این دست آثار هنری مقرر شود.

بخشی از فعالیت های هنری این زوج هنری
بخشی از فعالیت های هنری این زوج هنری

The post دیدار دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با زوج هنرمند عرصه مد و لباس appeared first on جامه نامه.

دیدار دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با زوج هنرمند عرصه مد و لباس


مدل و زیبایی